Spalio 14 d. 5 a vyko kl. valandėlė. Tema „Mano karjeros planas“

Spalio 14d.  5 a vyko kl. valandėlė, tema „Mano karjeros planas“.
Valandėlės metu mokiniai susipažino su 4 karjeros žingsniais. Diskutavome:  kokios yra perspektyviausios, neperspektyviausios profesijos dabar ir bus perspektyvios ateityje; kokių darbuotojų dabar labai reikalinga  Lietuvoje, Biržuose; kokios gali atsirasti naujos pasaulyje  specialybės.
Valandėlės eigoje, kiekvienas mokinys pildydamas  savo karjeros planus aiškinosi savo asmenybės savybes, kas jiems gerai sekasi, kas jiems blogai sekasi, ko jie vengia. Taip pat, svajojo kokį darbą norėtų dirbti užaugę, kokios profesijos juos domina ir kaip išsivaizduoją  savo „darbo“ idealią dieną.  Sugalvojo savo gyvenimo šūkį.

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Spalio 14 d. 5 a vyko kl. valandėlė. Tema „Mano karjeros planas“ yra išjungti

Spalio 10 d. vyko susitikimas su KASTU atstovais

Spalio 10 d. į mokyklą atvyko organizacijos KASTU atstovė Rebeka Pešelytė, kuri  9-10 kl. mokiniams pasidalino aktualią bei naudingą informaciją apie studijas užsienyje. Šios prezentacijos metu mokiniai sužinojo apie:

 • Švietimo sistemas, aukštąsias mokyklas bei studijų finansavimo galimybes šešiose skirtingose šalyse: Kinijoje, Anglijoje, Danijoje, Olandijoje, Švedijoje bei Suomijoje;
 • Supaprastintą stojimo procesą: kaip pildant vieną stojimo anketą internetu galima įstoti net į kelis skirtingus universitetus užsienyje;
 • Nemokamą anglų kalbos testą, kurį išlaikius galima įstoti į aukštąsias mokyklas užsienyje;
 • Užsienio universitetų stojimo reikalavimus;
 • Jau studijavusių kitose šalyse atsiliepimus;
 • Organizuojamas keliones į Danijos ir Nyderlandų aukštąsias mokyklas, kurių metu moksleiviai patys gali pamatyti, kaip vyksta studijos šiose šalyse, pabendrauti su dėstytojais ir studentais.
 • Taip pat buvo kalbama apie studijų programos pasirinkimo svarbą ateities karjerai ir kaip Kastu gali padėti išsirinkti tinkamą studijų programą.

POT vadovė  Alma Viduolienė

 

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Spalio 10 d. vyko susitikimas su KASTU atstovais yra išjungti

Gegužės 28 d. vyko 6 a kl. valandėlė. Tema. „Profesijų taikinys“

Gegužės 28 d. 6a  kl. vyko kl. valandėlė. Tema. „Profesijų taikinys“. Valandėlių metu  mokiniai susipažino su keturiais karjeros žingsniais, žiūrėjo apie juos trumpus filmukus. Pažiūrėję filmukus apie karjeros žingsnius vyko diskusija, kaip jie išsivaizduoja savo karjerą. Po diskusijos mokinai smagiai pildė „karjeros taikinį“: ko noriu, ką galiu ir ko reikia rinkai. Darant užduotį mokiniams teko pasinaudoti ir profesijų knygomis bei panagrinėti internete įsidarbinimo galimybių barometrus.

 

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Gegužės 28 d. vyko 6 a kl. valandėlė. Tema. „Profesijų taikinys“ yra išjungti

Gegužės 9 d. 7 c vyko kl. valandėlė. Tema „Mano interesai“

Valandėlės metu mokiniai sužinojo, kokie yra interesai ir kaip jie susiję su karjeros sėkme. Atlikdami užduotis „Kas patinka“ ir „Ko negalių pakęsti“ apmąstė savo interesus bei jų sąsajas su asmeninėmis savybėmis ir vertybėmis. Pagal psichologo J. Holondo teoriją atliko testą ir nusistatė  savo atpažintą asmenybės tipą pagal interesus. Nusistatę tipą ir perskaitę aprašymus, įvertino, ar aprašymas atitinka  jų asmenybes.

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Gegužės 9 d. 7 c vyko kl. valandėlė. Tema „Mano interesai“ yra išjungti

Balandžio 17 d. vykome Į Biržų technologijų ir verslo mokymo centrą

Balandžio 17 d.   10 a, 10 b klasių mokiniai vyko į  Biržų technologijų ir verslo mokymo centrą, kur  vyko Atvirų durų savaitės renginiai.

Renginyje profesinės karjeros galimybes ir perspektyvas pristatė keturios Biržų rajono įmonės ir Užimtumo tarnybos Biržų skyriaus atstovai.

Pažintinių ekskursijų metu mokiniai susipažino su mokykla, mokytojais, vykdomomis profesinio mokymo ir bendrojo ugdymo programomis, profesinio mokymo ir bendrojo ugdymo baze. Keletas mokinių teko išbandyti ir pardavėjo darbą. Taip pat, stebėjome sukurtą filmuką apie profesinės mokyklos darbą, veiklą.
Po ekskursijos po mokyklą buvome pakviesti į valgyklą  kur užkandžiavome   mokyklos mokinių  gamintais kibinais ir sultiniu.

Karjeros koordinatorė Alma Viduolienė

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Balandžio 17 d. vykome Į Biržų technologijų ir verslo mokymo centrą yra išjungti

Balandžio 15 d. vyko susitikimas su Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos atstovais

Balandžio 15 d. vyko Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos prezentacija 10 kl. mokinimas. Prezentacijoje  buvo pristatyta specialybės, įstojimo tvarka, laisvalaikio praleidimas, stipendijų dydžiai, galimybės apsigyventi bendrabutyje bei praktikų atlikimo būdai.

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Balandžio 15 d. vyko susitikimas su Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos atstovais yra išjungti

Balandžio 10 d. vyko susitikimas su Biržų technologijų ir verslo mokyklos atstovais

Susitikimo metu mokiniai susipažino su mokymo centro ruošiamomis profesinio mokymo programomis 2019 m.,  kokios yra techninės mokymosi bazės, kokios perspektyvos laukia baigus jų specialybes, ką mokiniai veikia laisvalaikiu, kiek kainuoja bendrabutis ir kaip galima išsilaikyt B klasės automobilio vairavimo teises.

Pristatytą ERASMUS mainų programą ir mokyklos organizuojamą atvirų durų dieną bei kaip pildyti lamabpo.lt dokumentus norint įstoti į Biržų technologijų ir verslo mokymo centrą.

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Balandžio 10 d. vyko susitikimas su Biržų technologijų ir verslo mokyklos atstovais yra išjungti

Kovo 25 d. 8 a kl. vyko klasės valandėlė. Tema. „Mano vertybių skalė“

Valandėlės metu mokinai prisiminė  4 karjeros žingsnius (kompetencijas). Aiškinamės apie vertybės sąvoką, kada vertybės  atsiranda, kinta.  Diskutavome, kodėl svarbu pažinti savo vertybes, renkantis karjeros kelią.
Valandėlės metu mokiniai trumpam patikėję pasaka ir įsivaizdavę, kad sugavo auksinę žuvelę, kuri prašė: „Paleisk mane, ir aš išpildysiu tris tavo norus“, užrašinėjo savo  norus.
Tobulindami gebėjimus save pažinti ir įvardinti svarbiausias savo gyvenimo vertybes mokiniai sudarinėjo savo vertybių skalę ir penkias pagrindines vertybes aprašinėjo lentelėje, kaip sekasi jiems jas realizuoti.
Valandėlėje, taip pat, nagrinėjome gyvenimo sritis ir vertinome nuo 1 iki 10 balų. Išskyrėme vieną svarbiausią gyvenimišką sritį ir pagalvojome ką joje norime keisti bei kokie veiksmai ir kada padės įgyvendinti pasirinktą norą. Prisiminėme, kokios jiems svarbios savybės, kokie jie yra ir kas svarbu, kokių norėtume, kad kiti turėtų asmenybės savybes.
Valandėle užbaigėme smagiai, pirkdami  aukcione vertybes.

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Kovo 25 d. 8 a kl. vyko klasės valandėlė. Tema. „Mano vertybių skalė“ yra išjungti

Vasario 28 d. 8 c kl. vyko klasės valandėlė. Tema. „Mano vertybių skalė“

Valandėlės metu mokinai prisiminė  4 karjeros žingsnius (kompetencijas). Aiškinamės apie vertybės sąvoką, kada vertybės  atsiranda, kinta.  Diskutavome, kodėl svarbu pažinti savo vertybes, renkantis karjeros kelią.
Valandėlės metu mokiniai trumpam patikėję pasaka ir įsivaizdavę, kad sugavo auksinę žuvelę, kuri prašė: „Paleisk mane, ir aš išpildysiu tris tavo norus“, užrašinėjo savo  norus.
Tobulindami gebėjimus save pažinti ir įvardinti svarbiausias savo gyvenimo vertybes mokiniai sudarinėjo savo vertybių skalę ir penkias pagrindines vertybes aprašinėjo lentelėje, kaip sekasi jiems jas realizuoti.
Valandėlėje, taip pat, nagrinėjome gyvenimo sritis ir vertinome nuo 1 iki 10 balų. Išskyrėme vieną svarbiausią gyvenimišką sritį ir pagalvojome ką joje norime keist bei kokie veiksmai ir kada padės įgyvendinti pasirinktą norą. Prisiminėme, kokios jiems svarbios savybės, kokie jie yra ir kas svarbu, kokių norėtume, kad kiti turėtų asmenybės savybes.
Valandėle užbaigėme smagiai, pirkdami  aukcione vertybes.

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Vasario 28 d. 8 c kl. vyko klasės valandėlė. Tema. „Mano vertybių skalė“ yra išjungti

Vasario 25-26 d. vyko susitikimas su Biržų karo prievolės ir komplektavimo poskyrio viršininku št. srž. Donatu Voveriu

Vasario 25-26 dienomis mokykloje lankėsi  Biržų karo prievolės ir komplektavimo poskyrio viršininkas št. srž. Donatas Voveris. Susitikime dalyvavo 9-10 kl. mokiniai. Karininkas pokalbius pradėjo klausimu: ar turite apsibrėžę savo tikslą? Apie tikslo siekimą pasakojo, pateikdamas įvairius gyvenimiškus pavyzdžius: kaip Maiklas Džefris Džordanas tapo profesionaliu krepšininku, kokius veiksmus darydamas Sylvester Stallone tapo aktoriumi. Karininkas ir iš savo patirties papasakojo, kad jo tikslas buvo būti profesionaliu futbolininku, tačiau jis taip pat suprato, kad žaisti futbolą profesionaliai, turi būti labai „geras“. Smagiausia mokiniams patiko, kad kai mokykloje vykdavo šokiai, jis atsinešdavo sportinę aprangą, pašokęs šiek tiek nueidavo į futbolo treniruotes, pasportavęs dvi valandas, vėl grįždavo į šokius. Šokių pabaigoje palydėdavęs „linksmus“ draugus grįždavo namo žinodamas, kad rytoj ryte vėl jo laukia treniruotė. Toks stiprus buvo noras tapti profesionaliu futbolininku. Laikui bėgant futbolą pakeitęs į kitus prioritetus. Jau  dvidešimt vienerius metus jis tarnauja Lietuvos kariuomenėje. Pasakojime buvo dalijamasi savo patirtimi, kaip gauti iš savo numatyto tikslo galutinį puikų rezultatą. Mokiniams trumpais pavyzdžiais aiškino, kokie informacijos šaltiniai bei aplinka gali daryti įtaką savo tikslo siekimui, iš kur atsiranda mąstymas, nuo ko priklauso spendimas bei veiksmai ir, galų gale, kaip gaunamas norimas rezultatas. Ir svarbiausias dalykas – mokiniai sužinojo, ką daryti, jei negali pasiekti savo tikslo, kai netenkina gautas rezultatas.
Kadangi devintoje bei dešimtose klasėse yra nemažai berniukų, tai jiems labai aktuali informacija buvo apie tai, kokie yra tarnybos būdai. Karininkas papasakojo, kaip tampama karininku. Taip pat paminėjo, kokius privalumus turi norintys patys tarnauti kario savanorio tarnyboje ir kuo tai skiriasi nuo privalomosios pradinės karo tarnybos. Kokios klaidos daromos tikrinant šaukimo sąrašus internete į privalomą karinę tarnybą. Kaip ir kur galima įgyti karininko statusą tarnaujant tik savaitgaliais. Jei mokosi Lietuvos karo akademijoje, kokią privilegiją studentas įgyja po pirmo kurso. Paskaitoje nepamirštos buvo ir mergaitės, paminėta, kad ir joms suteikiamos sąlygos tarnauti savanoriškai karo tarnyboje.
Kiek pinigų uždirba nuolatinės privalomos pradinės karo tarnybos kariai? Į šį klausimą išsamiai atsakė poskyrio viršininkas št. srž. Donatas Voveris. Jo žodžiais tariant, pabaigus 9 mėn. tarnybą galima gauti nuo dviejų iki trijų tūkstančių eurų atlyginimą. Taip pat kiekvieną mėnesį kariui išmokama nedidelė „alga“ būtinoms gyvenimo išlaidoms. Ir visa tai priklauso nuo to, koks tu buvai karys.
Paskaitos pabaigoje karininkas palinkėjo mokiniams užsibrėžti tikslą ir būtinai jo siekti.

Karjeros vadovė Alma Viduolienė

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Vasario 25-26 d. vyko susitikimas su Biržų karo prievolės ir komplektavimo poskyrio viršininku št. srž. Donatu Voveriu yra išjungti

Vasario 15 d. 8 b kl. vyko klasės valandėlė. Tema. „Mano vertybių skalė“

Valandėlės metu mokinai prisiminė  4 karjeros žingsnius (kompetencijas). Aiškinamės apie vertybės sąvoką, kada vertybės  atsiranda, kinta.  Diskutavome, kodėl svarbu pažinti savo vertybes, renkantis karjeros kelią.
Valandėlės metu mokiniai trumpam patikėję pasaka ir įsivaizdavę, kad sugavo auksinę žuvelę, kuri prašė: „Paleisk mane, ir aš išpildysiu tris tavo norus“, užrašinėjo savo  norus.
Tobulindami gebėjimus save pažinti ir įvardinti svarbiausias savo gyvenimo vertybes mokiniai sudarinėjo savo vertybių skalę ir penkias pagrindines vertybes aprašinėjo lentelėje, kaip sekasi jiems jas realizuoti.
Valandėlėje, taip pat, nagrinėjome gyvenimo sritis ir vertinome nuo 1 iki 10 balų. Išskyrėme vieną svarbiausią gyvenimišką sritį ir pagalvojome ką joje norime keist bei kokie veiksmai ir kada padės įgyvendinti pasirinktą norą. Prisiminėme, kokios jiems svarbios savybės, kokie jie yra ir kas svarbu, kokių norėtume, kad kiti turėtų asmenybės savybes.
Valandėle užbaigėme smagiai, pirkdami  aukcione vertybes.

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Vasario 15 d. 8 b kl. vyko klasės valandėlė. Tema. „Mano vertybių skalė“ yra išjungti

Išvyka į parodą „STUDIJOS 2019“ – „Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi“

Kiekvienais metais LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos parodų ir kongresų centru LITEXPO organizuoja tarptautinę mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodą „STUDIJOS 2019“. Šiemet šios parodos moto: „Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi“.

Vasario 7 d. parodoje dalyvavo ir mūsų mokyklos 8-10 kl. mokinių grupė.  Šį kartą vykome ne tik apžiūrėti parodos, bet ir stebėti finalinio grožio paslaugų sektoriaus nacionalinio profesinio meistriškumo konkurso. Šią išvyką pagal projektą „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“ organizavo Lietuvos inovatyvių profesinio rengimo įstaigų asociacija  (LIPRIA) bei kvalifikacijos ir profesinio mokymo plėtros centras. Mokiniai dalyvavo konkurse. Karjeros koordinatorė A. Viduolienė vykdė mokinių atranką pateikdama projekto organizatorių atsiųstas užduotis. Kiekvienas mokinys pateiktame makete turėjo sukurti įvaizdį, atlikti teminį makiažą ir jį aprašyti.  Vykdyti atranką ir nustatyti nugalėtojus padėjo 9-10 kl. vadovės N. Skinderskienė, G. Skaiterienė, D. Šinkevičienė. Atranką laimėjo keturiasdešimt 8-10 kl. mokinių ir į parodą vyko nemokamai.

Nuvykę į parodą stebėjome kirpėjų, floristikos, makiažo grožio konkursus. Mokinius sužavėjo kirpėjo sukurta šukuosena bei prie jos derantis makiažas, florisčių kurtos puokštės. Domėdamiesi studijų galimybėmis užsienyje mokiniai dalyvavo loterijos žaidime, jiems sekėsi puikiai, džiaugėsi laimėtais vertingais prizais. Išbandė gebėjimus dirbti pagal instrukcijas, vadovaudamiesi brėžiniu pastatė medinį namą. Domėjosi kariškio profesija, sužinojo, kiek sveria ginklas, kaip jį reikia saugiai laikyti. Neaplenkė ir Aukštųjų mokyklų stendų, bendravo su universitetų atstovais, domėjosi, kokių žinių ir gebėjimų reikia norint studijuoti pagal pasirinktos specialybės programą.

                                                                   Karjeros koordinatorė A. Viduolienė,
10 a klasės vadovė G. Skiauterienė

                                                                   

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Išvyka į parodą „STUDIJOS 2019“ – „Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi“ yra išjungti

Sausio 30 d. vyko 7 a kl. valandėlė. Tema „Mano karjeros planas“

sausio 30 d. 7 a kl. vyko kl. valandėlė tema, „Mano karjeros planas“. Karjeros planas mokiniams padėjo sutelkti dėmesį į ateities tikslus ir planus, išsiaiškinti, kokiais būdais siekti savo tikslų mokykloje, darbe ir gyvenime. Karjeros planas padėjo išsigryninti savo stipriąsias savybes ir įsivardyti dominančias sritis.

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Sausio 30 d. vyko 7 a kl. valandėlė. Tema „Mano karjeros planas“ yra išjungti

Sausio 25 d. 10 b kl. vyko kl. valandėlė Tema: „Profesinių ir aukštųjų mokyklų stojimo sąlygos“

Sausio 25 d., 10 b kl., vyko klasės valandėlė „Profesinių ir aukštųjų stojimo sąlygos“ Valandėlės metu pažiūrėjome trumpą filmuką, kuriame psichologė Ugnė Juodytė pataria kam ir kaip galime planuoti savo karjerą.  Po to, su mokiniai diskutavome, kodėl planuoti karjerą svarbu. Prisiminėme karjeros planavimo žingsnius. Panagrinėjome įsidarbinimo galimybių barometrus 2018 m. Lietuvoje, Panevėžio apskrityje ir Biržų rajone. Aptarėme studijų kryptis, kiek yra Lietuvoje universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų. Pasiaiškinome aukštųjų, profesinių mokyklų stojimo taisykles, kokios yra įvestos naujovės. Taip pat, nagrinėjome, kaip skaičiuojamas stojimo balas, kokia yra pagrindinių kriterijų įtaka geriausiųjų eilei į universitetines studijas ir  kolegijas sudaryti pagal studijų kryptis ar krypčių grupes.  Analizavome  2018 m. stojimo rezultatus.

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Sausio 25 d. 10 b kl. vyko kl. valandėlė Tema: „Profesinių ir aukštųjų mokyklų stojimo sąlygos“ yra išjungti

Lapkričio 22 d. 6 c vyko kl. valandėlė, tema: „Svajonės: Aš kuriu savo gyvenimą“

Lapkričio 22 d. 6 c vyko kl. valandėlė, tema: „Svajonės: Aš kuriu savo gyvenimą“. Valandėlės metu pažiūrėjome trumpa filmuką, kuriame psichologė Ugnė Juodytė pataria kam ir kaip galime planuoti savo karjerą. Po to, diskutavome: kas gi yra toji svajonė, iš kur ji ateina, kur ji mus veda. Pasigilinę kas yra svajonė mokiniai atliko praktinę užduotį „Svajonių žemėlapis“. Vienoje darbo lapo pusėje, nusibraižę spindulinę diagramą iš 8 sričių: šeima, draugai, darbas, laisvalaikis, finansai, asmeninis tobulėjimas, fizinė aplinka, sveikata, svajojo kaip atrodys jų gyvenimas po 15 metų.
Kitoje darbo lapo pusėje mokiniai braižėsi skritulio diagramą, kurios viduje nusibraižė 8 spindulius ir pasirinko tas pačias sritis. Kiekvieno spindulio pradžioje pažymėjo 10, o spindulio susikirtimo skalėje – 0. Toje diagramoje, pažymėdami ant spindulių mokiniais įsivertino kiekvieną sritį balais, kaip yra dabar (šeimoje, darbe…). Po to sujungę visus pažymėtus taškus gavo savo gyvenimo ratą. Gavę šį ratą paanalizavome, kaip jis sukasi, atrodo? Ar tikrai panašus į ratą?).
Ir paskutiniame veiksme išrinko 1-2 sritis, kurioms skyrėte mažiausiai balų, ir parašė 3 dalykus, ką galiu padaryti, kad Jūsų balai padidėtų (ką darau ir kada?), t. y. „Ką galiu padaryti (keisti) šiandien“, kad gyvenimo ratas būtų apvalesnis ir riedėtų toliau…

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Lapkričio 22 d. 6 c vyko kl. valandėlė, tema: „Svajonės: Aš kuriu savo gyvenimą“ yra išjungti

5 a kl. išvyka į Biržų raj. policijos komisariatą „Pasimatuok profesiją“

„Pasimatuok“  profesiją

Lapkričio 13 d. 5a kl. mokiniai skubėjo į neįprastą klasės valandėlę – Biržų raj. policijos komisariatą.
Mokinius draugiškai pasitiko bendruomenės pareigūnai V. Andžienė ir M. Balčiūnas. Pareigūnai penktokams pasakojo apie savo darbą, kartu su mokiniais vardino savybes, reikalingas norint būti tikru policijos pareigūnu.  Mokiniai žiūrėjo, analizavo ir  aptarė edukacinius filmukus apie sunkų ir atsakingą policijos darbą, susipažino su atskiromis policijos darbo sritimis, išsiaiškino galimybes ir reikalavimus norint ateityje studijuoti policijos mokykloje.  Susitikimo pabaigoje mokiniai galėjo apžiūrėti policijos ginkluotę, stebėti demonstruojamą taktiką, reikalingą tiriant nusikaltimus.
Didžiausią įspūdį vaikams paliko policijos komisariate įrengta sporto salė, kurioje jie patys galėjo išbandyti savo ištvermę ir policijos automobilis, kuriame buvo galima ne tik pasėdėti, bet ir jį  „pavairuoti“ .
O pabaigai, „pasimatavę‘‘ policininko profesiją, mokiniai prisiminė kaip saugoti save ir savo artimą, kur kreiptis ištikus nelaimei, nes pagrindinis Lietuvos policijos šūkis: „ Ginti. Saugoti. Padėti“.

5a kl. vadovė R. Jablonskienė

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui 5 a kl. išvyka į Biržų raj. policijos komisariatą „Pasimatuok profesiją“ yra išjungti

Lapkričio 19 d. 7 a vyko kl. valandėlė. Tema „Mano interesai“

Valandėlės metu mokiniai sužinojo, kokie yra interesai ir kaip jie susiję su karjeros sėkme. Atlikdami užduotis „Kas patinka“ ir „Ko negalių pakęsti“ apmąstė savo interesus bei jų sąsajas su asmeninėmis savybėmis ir vertybėmis. Pagal psichologo J. Holondo teoriją atliko testą ir nusistatė  savo atpažintą asmenybės tipą pagal interesus. Nusistatę tipą ir perskaitę aprašymus, įvertino, ar aprašymas atitinka  jų asmenybes.

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Lapkričio 19 d. 7 a vyko kl. valandėlė. Tema „Mano interesai“ yra išjungti

Lapkričio 9 d. 6 a vyko kl. valandėlė, tema: „Svajonės: Aš kuriu savo gyvenimą“

Lapkričio 9 d. 6 a vyko kl. valandėlė, tema: „Svajonės: Aš kuriu savo gyvenimą“. Valandėlės metu pažiūrėjome trumpa filmuką, kuriame psichologė Ugnė Juodytė pataria kam ir kaip galime planuoti savo karjerą. Po to, diskutavome: kas gi yra toji svajonė, iš kur ji ateina, kur ji mus veda. Pasigilinę kas yra svajonė mokiniai atliko praktinę užduotį „Svajonių žemėlapis“. Vienoje darbo lapo pusėje, nusibraižę spindulinę diagramą iš 8 sričių: šeima, draugai, darbas, laisvalaikis, finansai, asmeninis tobulėjimas, fizinė aplinka, sveikata, svajojo kaip atrodys jų gyvenimas po 15 metų.
Kitoje darbo lapo pusėje mokiniai braižėsi skritulio diagramą, kurios viduje nusibraižė 8 spindulius ir pasirinko tas pačias sritis. Kiekvieno spindulio pradžioje pažymėjo 10, o spindulio susikirtimo skalėje – 0. Toje diagramoje, pažymėdami ant spindulių mokiniais įsivertino kiekvieną sritį balais, kaip yra dabar (šeimoje, darbe…). Po to sujungę visus pažymėtus taškus gavo savo gyvenimo ratą. Gavę šį ratą paanalizavome, kaip jis sukasi, atrodo? Ar tikrai panašus į ratą?).
Ir paskutiniame veiksme išrinko 1-2 sritis, kurioms skyrėte mažiausiai balų, ir parašė 3 dalykus, ką galiu padaryti, kad Jūsų balai padidėtų (ką darau ir kada?), t. y. „Ką galiu padaryti (keisti) šiandien“, kad gyvenimo ratas būtų apvalesnis ir riedėtų toliau…

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Lapkričio 9 d. 6 a vyko kl. valandėlė, tema: „Svajonės: Aš kuriu savo gyvenimą“ yra išjungti

Lapkričio 8 d. 5 kl. vyko kl. valandėlės. Tema. „Karjeros planavimo žingsniai“

Lapkričio 8 d. 5 kl. vyko kl. valandėlės. Tema. „Karjeros planavimo žingsniai“. Valandėlių metu penktų klasių mokiniai susipažino su keturiais karjeros žingsniais, žiūrėjo apie juos trumpus filmukus. Pažiūrėję filmukus apie karjeros žingsnius vyko diskusija, kaip jie išsivaizduoja savo karjerą. Po diskusijos mokinai smagiai pildė „karjeros taikinį“: ko noriu, ką galiu ir ko reikia rinkai. Darant užduotį mokiniams teko pasinaudoti ir profesijų knygomis bei panagrinėti internete įsidarbinimo galimybių barometrus.

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Lapkričio 8 d. 5 kl. vyko kl. valandėlės. Tema. „Karjeros planavimo žingsniai“ yra išjungti

Spalio 25 d. 7 b vyko kl. valandėlė. Tema „Mano interesai“

Valandėlės metu mokiniai sužinojo, kokie yra interesai ir kaip jie susiję su karjeros sėkme. Atlikdami užduotis „Kas patinka“ ir „Ko negalių pakęsti“ apmąstė savo interesus bei jų sąsajas su asmeninėmis savybėmis ir vertybėmis. Pagal psichologo J. Holondo teoriją atliko testą ir nusistatė  savo atpažintą asmenybės tipą pagal interesus. Nusistatę tipą ir perskaitę aprašymus, įvertino, ar aprašymas atitinka  jų asmenybes.

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Spalio 25 d. 7 b vyko kl. valandėlė. Tema „Mano interesai“ yra išjungti

Spalio 24 d. 10 a kl. vyko kl. valandėlė Tema: „Profesinių ir aukštųjų mokyklų stojimo sąlygos“

Spalio 24 d., 10 a kl., vyko klasės valandėlė „Profesinių ir aukštųjų stojimo sąlygos“ Valandėlės metu pažiūrėjome trumpa filmuką, kuriame psichologė Ugnė Juodytė pataria kam ir kaip galime planuoti savo karjerą.  Po to, su mokiniai diskutavome, kodėl planuoti karjerą svarbu. Prisiminėme karjeros planavimo žingsnius. Panagrinėjome įsidarbinimo galimybių barometrus 2018 m. Lietuvoje, Panevėžio apskrityje ir Biržų rajone. Aptarėme studijų kryptis, kiek yra Lietuvoje universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų. Pasiaiškinome aukštųjų, profesinių mokyklų stojimo taisykles, kokios yra įvestos naujovės. Taip pat, nagrinėjome, kaip skaičiuojamas stojimo balas, kokia yra pagrindinių kriterijų įtaka geriausiųjų eilei į universitetines studijas ir  kolegijas sudaryti pagal studijų kryptis ar krypčių grupes.  Analizavome  2018 m. stojimo rezultatus.

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Spalio 24 d. 10 a kl. vyko kl. valandėlė Tema: „Profesinių ir aukštųjų mokyklų stojimo sąlygos“ yra išjungti

Spalio 24 d. 9 a kl. vyko kl. valandėlė. Tema: Intelekto tipo nustatymas

Spalio 24 vyko 9 a kl. valandėlė, tema „Intelekto tipo nustatymas“. Valandėlės metu mokiniai susipažino su  intelekto sąvoka. Išsityrė savo dominuojantį intelekto tipą, daugiau sužinojo apie savo gabumus bei kokia profesija labiausiai tinka pagal nustatytą intelekto tipą. Pagalvojo, kaip savo unikalų intelektą pritaikyti savo karjeros kelyje.

 

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Spalio 24 d. 9 a kl. vyko kl. valandėlė. Tema: Intelekto tipo nustatymas yra išjungti

Spalio 24 d. 6 b vyko kl. valandėlė, tema: „Svajonės: Aš kuriu savo gyvenimą“

Spalio 24 d. 6 b vyko kl. valandėlė, tema: „Svajonės: Aš kuriu savo gyvenimą“. Valandėlės metu pažiūrėjome trumpa filmuką, kuriame psichologė Ugnė Juodytė pataria kam ir kaip galime planuoti savo karjerą. Po to, diskutavome: kas gi yra toji svajonė, iš kur ji ateina, kur ji mus veda. Pasigilinę kas yra svajonė mokiniai atliko praktinę užduotį „Svajonių žemėlapis“. Vienoje darbo lapo pusėje, nusibraižę spindulinę diagramą iš 8 sričių: šeima, draugai, darbas, laisvalaikis, finansai, asmeninis tobulėjimas, fizinė aplinka, sveikata, svajojo kaip atrodys jų gyvenimas po 15 metų.
Kitoje darbo lapo pusėje mokiniai braižėsi skritulio diagramą, kurios viduje nusibraižė 8 spindulius ir pasirinko tas pačias sritis. Kiekvieno spindulio pradžioje pažymėjo 10, o spindulio susikirtimo skalėje – 0. Toje diagramoje, pažymėdami ant spindulių mokiniais įsivertino kiekvieną sritį balais, kaip yra dabar (šeimoje, darbe…). Po to sujungę visus pažymėtus taškus gavo savo gyvenimo ratą. Gavę šį ratą paanalizavome, kaip jis sukasi, atrodo? (ar tikrai panašus į ratą?).
Ir paskutiniame veiksme išrinko 1-2 sritis, kurioms skyrėte mažiausiai balų, ir parašė 3 dalykus, ką galiu padaryti, kad Jūsų balai padidėtų (ką darau ir kada?), t. y. „Ką galiu padaryti (keisti) šiandien“, kad gyvenimo ratas būtų apvalesnis ir riedėtų toliau…

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Spalio 24 d. 6 b vyko kl. valandėlė, tema: „Svajonės: Aš kuriu savo gyvenimą“ yra išjungti

Susitikimas su Lietuvos Respublikos žemės ūkio viceministru Venantu Griciūnu

Spalio 18 d.  mokyklos konferencijų salėje vyko susitikimas  su Lietuvos Respublikos žemės ūkio viceministru Venantu  Griciūnu. Viceministras  8 ir  10 klasių  mokiniams pasakojo savo sėkmės istoriją:  dalinosi prisiminimais iš mokyklinių metų,  kalbėjo apie tikslingą studijų programų pasirinkimą. Įdomiai pasakojo, kokiose šalyse teko gyventi ir dirbti, kokį kelią praeiti iki šios dienos pozicijos –   viceministro pareigų.  Svečias dalinosi savo darbo patirtimi, pabrėžė, kokiomis vertybėmis vadovaujasi darbe, bendraudamas su žmonėmis.  Patikino mokinius, kad verta visada mokytis kalbų, kad kalbų mokėjimas – vertybė.
Pokalbio metu svečias kelis kartus paminėjo, kaip svarbu turėti tikslą, žinoti, ko nori pasiekti, ir kryptingai siekti savo tikslo. Nebijoti klaidų. Turėti savo nuomonę. Provokavo mokinius diskusijai.

POT koordinatorė A. Viduolienė

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Susitikimas su Lietuvos Respublikos žemės ūkio viceministru Venantu Griciūnu yra išjungti

Spalio 10 d. 5 b vyko kl. valandėlė. Tema „Mano karjeros planas“

Valandėlės metu mokiniai susipažino su 4 karjeros žingsniais. Žiūrėjome trumpą filmuką apie pirmą karjeros žingsnį. Diskutavome  kokios yra perspektyviausios, neperspektyviausios profesijos dabar ir bus perspektyvios ateityje. Kokių darbuotojų dabar labai reikalinga  Lietuvoje, Biržuose. Kokios naujos pasaulyje atsiras specialybės.
Valandėlės eigoje, kiekvienas mokinys pildydamas  savo karjeros planus aiškinosi savo asmenybės savybes, kas jiems gerai sekasi, kas jiems blogai sekasi. Ko jie vengia. Svajojo kokį darbą norėtų dirbti, kokios profesijos juos domina ir kokia ideali diena turėtų būti. Sugalvojo savo gyvenimo šūkį.

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Spalio 10 d. 5 b vyko kl. valandėlė. Tema „Mano karjeros planas“ yra išjungti

Spalio 9 d. 5 c vyko kl. valandėlė. Tema „Mano karjeros planas“

Valandėlės metu mokiniai susipažino su 4 karjeros žingsniais. Žiūrėjome trumpą filmuką apie pirmą karjeros žingsnį. Diskutavome  kokios yra perspektyviausios, neperspektyviausios profesijos dabar ir bus perspektyvios ateityje. Kokių darbuotojų dabar labai reikalinga  Lietuvoje, Biržuose. Kokios naujos pasaulyje atsiras specialybės.
Valandėlės eigoje, kiekvienas mokinys pildydamas  savo karjeros planus aiškinosi savo asmenybės savybes, kas jiems gerai sekasi, kas jiems blogai sekasi. Ko jie vengia. Svajojo kokį darbą norėtų dirbti, kokios profesijos juos domina ir kokia ideali diena turėtų būti. Sugalvojo savo gyvenimo šūkį.

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Spalio 9 d. 5 c vyko kl. valandėlė. Tema „Mano karjeros planas“ yra išjungti

Spalio 9 d. 5 a vyko kl. valandėlė. Tema „Mano karjeros planas“

Valandėlės metu mokiniai susipažino su 4 karjeros žingsniais. Žiūrėjome trumpą filmuką apie pirmą karjeros žingsnį. Diskutavome  kokios yra perspektyviausios, neperspektyviausios profesijos dabar ir bus perspektyvios ateityje. Kokių darbuotojų dabar labai reikalinga  Lietuvoje, Biržuose. Kokios naujos pasaulyje atsiras specialybės.
Valandėlės eigoje, kiekvienas mokinys pildydamas  savo karjeros planus aiškinosi savo asmenybės savybes, kas jiems gerai sekasi, kas jiems blogai sekasi. Ko jie vengia. Svajojo kokį darbą norėtų dirbti, kokios profesijos juos domina ir kokia ideali diena turėtų būti. Sugalvojo savo gyvenimo šūkį.

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Spalio 9 d. 5 a vyko kl. valandėlė. Tema „Mano karjeros planas“ yra išjungti

Rugsėjo 26 d. vyko KASTU prezentacija apie užsienio studijas

Rugsėjo 26 d. į mokyklą atvyko organizacijos KASTU atstovė Rebeka Pešelytė, kuri pasidalino aktualią bei naudingą informaciją apie studijas užsienyje. Šios prezentacijos metu mokiniai sužinojo apie:

 • Švietimo sistemas, aukštąsias mokyklas bei studijų finansavimo galimybes šešiose skirtingose šalyse: Kinijoje, Anglijoje, Danijoje, Olandijoje, Švedijoje bei Suomijoje;
 • Supaprastintą stojimo procesą: kaip pildant vieną stojimo anketą internetu galima įstoti net į kelis skirtingus universitetus užsienyje;
 • Nemokamą anglų kalbos testą, kurį išlaikius galima įstoti į aukštąsias mokyklas užsienyje;
 • Užsienio universitetų stojimo reikalavimus;
 • Jau studijavusių kitose šalyse atsiliepimus;
 • Organizuojamas keliones į Danijos ir Nyderlandų aukštąsias mokyklas, kurių metu moksleiviai patys gali pamatyti, kaip vyksta studijos šiose šalyse, pabendrauti su dėstytojais ir studentais.
 • Taip pat buvo kalbama apie studijų programos pasirinkimo svarbą ateities karjerai ir kaip Kastu gali padėti išsirinkti tinkamą studijų programą.
  Pateikta informacija moksleiviams buvo aktuali ir įdomi.

POT vadovė  Alma Viduolienė

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Rugsėjo 26 d. vyko KASTU prezentacija apie užsienio studijas yra išjungti

8 b kl. dalyvavo atvirų durų dienoje tėvų darbovietėje „Šok į tėvų klumpes 2018 m.“

Birželio 14 d 8b kl. Mokiniai lankėsi R. Leskausko odontologijos klinikoje. Apie darbą, odontologo profesiją, klinikoje veikiančius kabinetus pasakojo burnos higienos specialistė. Ji paaiškino, kaip taisyklingai valytis dantis, parodė, kaip gaminami dantų protezai, kaip veikia juos gaminantys prietaisai. Mokiniai sužinojo, kur galima įsigyti odontologo profesiją.

 

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui 8 b kl. dalyvavo atvirų durų dienoje tėvų darbovietėje „Šok į tėvų klumpes 2018 m.“ yra išjungti

6 c kl. dalyvavo atvirų durų dienoje tėvų darbovietėje „Šok į tėvų klumpes 2018 m.“

Birželio 15 d. 6 c kl. vyko į Panevėžio Teismo Biržų rūmus. Susipažinom su teisine sistema, kai kuriais terminais, teisinėje sistemoje dirbančių žmonių profesijomis ir kur jas įgyti. Vedė teisėjo patarėja D. Mažuikienė

6 c kl. informacija

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui 6 c kl. dalyvavo atvirų durų dienoje tėvų darbovietėje „Šok į tėvų klumpes 2018 m.“ yra išjungti

5 c kl. dalyvavo atvirų durų dienoje tėvų darbovietėje „Šok į tėvų klumpes 2018 m.“

Birželio 11 d. aplankėme Biržų technologijų ir verslo centrą. Šioje mokykloje dirba mūsų klasioko Oresto mamytė. Ji mums aprodė mokyklą.
Pirmiausia susipažinome su mechanikos ir su statybininko-apdailininko specialybėmis. Mums papasakojo kiek daug darbų gali atlikti apdailininkas.
Vėliau nuėjome į biblioteką ir ten susipažinome su floristo profesija. Bibliotekininkė mums papasakojo apie šios mokyklos turtingą biblioteką. Labai įdomu buvo susipažinti su kasininko-pardavėjo profesiją. Dar mums leido pabandyti nuskenuoti prekę.  Galiausiai atėjome į virtuvę ir susipažinome su virėjo profesija. Mums aprodė naujausius prietaisus ir visiems leido padegustuoti jų darytą aštuonkojo formos picą.
Prieš išeidami apžiūrėjome kiemelį. Jis buvo išpuoštas įvairiausiais floristų darbais.

Mums čia labai patiko!

5c klasės mokinės Roberta ir Gabrielė

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui 5 c kl. dalyvavo atvirų durų dienoje tėvų darbovietėje „Šok į tėvų klumpes 2018 m.“ yra išjungti

5 a kl. dalyvavo atvirų durų dienoje tėvų darbovietėje „Šok į tėvų klumpes 2018 m.“

Birželio 11 dieną 5 a klasė lankėsi Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės būryje, esantį Biržuose,  kur susipažino   su karininko profesija, dalyvavo įvairiose estafetėse, ragavo kareiviško maisto.

5 akl. informacija

 

 

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui 5 a kl. dalyvavo atvirų durų dienoje tėvų darbovietėje „Šok į tėvų klumpes 2018 m.“ yra išjungti

8 a kl. dalyvavo atvirų durų dienoje tėvų darbovietėje „Šok į tėvų klumpes 2018 m.“

2017 m. spalio mėn. 17 d. 8 a kl. vyko į Vilniaus universitetą, gyvybės mokslų institutą.

Plačiau: https://www.delfi.lt/projektai/tapk-tyreju/galimybe-moksleiviams-viena-diena-galima-pabuti-studentu.d?id=78066463 [žr. 2018-06-01]

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui 8 a kl. dalyvavo atvirų durų dienoje tėvų darbovietėje „Šok į tėvų klumpes 2018 m.“ yra išjungti

Balandžio 24 d. 8 c kl. vyko klasės valandėlė. Tema. „Mano vertybių skalė“

Valandėlės metu mokinai prisiminė  4 karjeros žingsnius (kompetencijas). Taip pat klausėsi  pamokančio apsakymo „Dūdelė“  ir jame ieškojo vertybių. Aiškinamės apie vertybės sąvoką, kada vertybės  atsiranda, kinta.  Diskutavome, kodėl svarbu pažinti savo vertybes, renkantis karjeros kelią.
Valandėlės eigoje, mokiniai, trumpam patikėję pasaka ir įsivaizdavę, kad sugavo auksinę žuvelę, kuri prašė: „Paleisk mane, ir aš išpildysiu tris tavo norus“, užrašinėjo savo  norus.
Tobulindami gebėjimus save pažinti ir įvardinti svarbiausias savo gyvenimo vertybes mokiniai sudarinėjo savo vertybių skalę ir penkias pagrindines vertybes aprašinėjo lentelėje, kaip sekasi jiems jas realizuoti.
Valandėle užbaigėme smagiai, pirkdami  aukcione vertybes.

 

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Balandžio 24 d. 8 c kl. vyko klasės valandėlė. Tema. „Mano vertybių skalė“ yra išjungti

Balandžio 18 d. vykome Į Biržų technologijų ir verslo mokymo centrą

Balandžio 18 d.   10 a, 10 b klasių mokiniai vyko į  Biržų technologijų ir verslo mokymo centrą, kur  vyko Atvirų durų savaitės renginiai.
Pažintinių ekskursijų metu mokiniai susipažino su mokykla, mokytojais, vykdomomis profesinio mokymo ir bendrojo ugdymo programomis, profesinio mokymo ir bendrojo ugdymo baze. Keletas mokinių teko išbandyti ir pardavėjo darbą. Taip pat, stebėjome sukurtą filmuką apie profesinės mokyklos darbą, veiklą.
Pasivaikščioja po mokyklą ir užkandę   mokyklos mokinių  gamintais kibinais ir sultiniu susirinkome į aktų salę, kur vyko supažindinimas su LAMA BPO stojimo aktualijomis.

Karjeros koordinatorė Alma Viduolienė

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Balandžio 18 d. vykome Į Biržų technologijų ir verslo mokymo centrą yra išjungti

Balandžio 17 d. vyko susitikimas su Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos atstovais

Balandžio 17 d. vyko Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos prezentacija 10 kl. mokinimas. Prezentacijoje  buvo pristatyta specialybės, įstojimo tvarka, laisvalaikio praleidimas, stipendijų dydžiai, galimybės apsigyventi bendrabutyje bei praktikų atlikimo būdai.

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Balandžio 17 d. vyko susitikimas su Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos atstovais yra išjungti

Balandžio 16 d. 7 c vyko kl. valandėlė. Tema „Mano interesai“

Valandėlės metu mokiniai sužinojo, kokie yra interesai ir kaip jie susiję su karjeros sėkme. Atlikdami užduotis „Kas patinka“ ir „Ko negalių pakęsti“ apmąstė savo interesus bei jų sąsajas su asmeninėmis savybėmis ir vertybėmis. Pagal psichologo J. Holondo teoriją atliko testą ir nusistatė  savo atpažintą asmenybės tipą pagal interesus. Nusistatę tipą ir perskaitę aprašymus, įvertino, ar aprašymas atitinka  jų asmenybes.

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Balandžio 16 d. 7 c vyko kl. valandėlė. Tema „Mano interesai“ yra išjungti

9 kl. tėvams paskaita „Mano vaikas renkasi karjeros kelią“

Balandžio 13 d. vyko paskaita skirta, 9 kl. mokinių, tėvams „Mano vaikas renkasi karjeros kelią“. Paskaitos metu aptarėme 4 karjeros planavimo žingsnius. Panagrinėjome įsidarbinimo galimybių barometrus 2018 m. Lietuvoje, Panevėžio apskrityje ir Biržų rajone. Nagrinėjome kokios šiuo metu yra studijų kryptys, kiek yra Lietuvoje universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų. Aiškinomės kur galima susirasti reikiamą informaciją apie profesijas, stojimo sąlygas ir  kokia  literatūra skirta tėvams, kaip padėti vaikui rinktis profesiją bei kur ją rasti.
Paskaitos pabaigoje atlikome užduotį „Kas gyvenime svarbiausia?“, kurioje tėvai išsiaiškino´vienintelį dalyką, kuris byloja apie šiuo metu, jų nuomone, jų vaiko svarbiausią dalyką.


Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui 9 kl. tėvams paskaita „Mano vaikas renkasi karjeros kelią“ yra išjungti

Balandžio 10 d. 7 a vyko kl. valandėlė. Tema „Mano interesai“

Valandėlės metu mokiniai sužinojo, kokie yra interesai ir kaip jie susiję su karjeros sėkme. Atlikdami užduotis „Kas patinka“ ir „Ko negalių pakęsti“ apmąstė savo interesus bei jų sąsajas su asmeninėmis savybėmis ir vertybėmis. Pagal psichologo J. Holondo teoriją atliko testą ir nusistatė  savo atpažintą asmenybės tipą pagal interesus. Nusistatę tipą ir perskaitę aprašymus, įvertino, ar aprašymas atitinka  jų asmenybes.

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Balandžio 10 d. 7 a vyko kl. valandėlė. Tema „Mano interesai“ yra išjungti

Balandžio 10 d. 7 b vyko kl. valandėlė. Tema „Mano interesai“

Valandėlės metu mokiniai sužinojo, kokie yra interesai ir kaip jie susiję su karjeros sėkme. Atlikdami užduotis „Kas patinka“ ir „Ko negalių pakęsti“ apmąstė savo interesus bei jų sąsajas su asmeninėmis savybėmis ir vertybėmis. Pagal psichologo J. Holondo teoriją atliko testą ir nusistatė  savo atpažintą asmenybės tipą pagal interesus. Nusistatę tipą ir perskaitę aprašymus, įvertino, ar aprašymas atitinka  jų asmenybes.

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Balandžio 10 d. 7 b vyko kl. valandėlė. Tema „Mano interesai“ yra išjungti

Kovo 29 d. vyko susitikimas su Biržų technologijų ir verslo mokyklos atstovais

Susitikimo metu mokiniai susipažino su mokymo centro ruošiamomis profesinio mokymo programomis 2018 m.,  kokios yra techninės mokymosi bazės, kokios perspektyvos laukia baigus jų specialybes, ką mokiniai veikia laisvalaikiu, kiek kainuoja bendrabutis ir kaip galima išsilaikyt B klasės automobilio vairavimo teises. Pristatytą ERASMUS mainų programą ir mokyklos organizuojamą atvirų durų dieną bei kaip pildyti lamabpo.lt dokumentus norint įstoti į Biržų technologijų ir verslo mokymo centrą.

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Kovo 29 d. vyko susitikimas su Biržų technologijų ir verslo mokyklos atstovais yra išjungti