Profesinio mokymo populiarinimo renginys mokykloje – ,,Profesijų diena“

 2018 m. sausio 31 d. Biržų „Aušros“ pagrindinėje mokykloje vyko Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro vykdomo projekto „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“ renginys ,,Profesijų diena“. Projekto tikslas – didinti profesinio mokymo patrauklumą ir populiarinti mokymosi visą gyvenimą sampratą. Projekto renginiai finansuojami iš Europos socialinio fondo lėšų.
Renginio  mokykloje tikslas – supažindinti mokinius su darbo rinkoje populiariomis specialybėmis.
,,Profesijų dienoje“ dalyvavo 8-10 kl. mokinių grupė. Veiklos buvo organizuotos 3 etapais. Pirmame etape aktų salėje mokiniai dalyvavo  paskaitoje apie profesines mokyklas: sužinojo, kokios jos yra, kokios stojimo sąlygos ir t. t. Mokiniai įdėmiai klausėsi Žydrūno Savicko sporto klubo trenerio Donato Kiršos pasakojimo apie savo gyvenimą – darbą ir karjerą. Renginyje Biržų technologijų ir verslo mokymo centrą pristatė mokyklos skyriaus vedėjas Eimantas Gasiūnas.
Antrame etape mokiniai dirbo grupėse atskiruose kabinetuose, kur vyko įvairios Biržų technologijų ir verslo mokymo centro veiklos: penki centro profesijos mokytojai pristatė automobilių mechaniko, apdailininko (statybininko), virėjo profesijas. Automobilių mechanikai pademonstravo mokomąjį stendą „Benzino įpurškimo sistema“ kartu su BOSH sistemos diagnostine įranga. Apdailininkai (statybininkai) mokė, kaip klijuoti plyteles (kurdami Lietuvos žemėlapį). Virėjo profesijos mokytojai kartu su „Aušros“ mokyklos mokiniais gamino įvairius skanėstus. Smagu, kad mūsų mokyklos mokiniai galėjo patys išbandyti visas šias veiklas.
Trečiame etape mokiniai dalyvavo „Profesijų protmūšyje“. Buvo sudarytos 5 komandos. Mokiniai  atsakinėjo į klausimus apie profesines mokyklas ir apie įvairias profesijas. Nugalėtojų komanda gavo Utenos kolegijos įsteigtus prizus. Visi ,,Profesijų dienos“ dalyviai gavo pažymėjimus ir „saldžių“ dovanų.

Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos ugdymo karjerai koordinatorė  Alma Viduolienė

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.