Vasario 12 d. 8 a, b, c kl. vyko viktorina „Profesijų pasaulis“

Dalyviai: 8 a, 8 b, 8 c kl. mokiniai
Mokytojai: 8 a kl. auklėtoja R. Jablonskienė, 8 b kl. auklėtoja L. Baronienė, 8 c kl. auklėtoja N. Paukštė, karjeros koordinatorė A. Viduolienė

Renginys „Profesijų pasaulis“

Vasario 12 dieną mūsų mokykloje vyko bendras 8 klasių mokinių renginys „Profesijų pasaulis“. Šį renginį organizavo klasių auklėtojos Rosita Jablonskienė, Loreta Baronienė, Nijolė Paukštė  ir profesinio orientavimo koordinatorė Alma Viduolienė, o joms padėjo renginio vedėjai Adelė ir Rokas bei keletas aštuntų klasių mokinių.

Renginio pradžioje dalyviai susiskirstė į komandas  traukdami lapelius. Ant kurių buvo užrašytas įrankio pavadinimas, kurį reikėjo priskirti vienai iš šių profesijų: drabužių dizaineriai, statybininkai-inžinieriai, šeimos gydytojai, virtuvės šefai. Po to kiekviena komanda išsirinko kapitonus ir gavo pirmąją užduotį  –surašyti kuo daugiau įsidarbinimo galimybių mūsų miestelyje. Daugiausiai taškų pelniusi „Šeimos gydytojų“ komanda sugalvojo net 38 profesijas, reikalingas Biržuose!

Antroji rungtis reikalavo ne tik mąstymo, bet ir vikrumo, kruopštumo bei technologijų pamokose įgytų įgūdžių, kadangi reikėjo kuo greičiau ir taisyklingiau įsiūti sagas. Sekėsi neblogai, tiesa, kai kurių komandų siuvėjai taip stengėsi, jog po šios užduoties skaudėjo pirštus! Bet reiklios komisijos narės vertino ne tik greitį, bet ir kokybę. Taip pat smagu buvo sugalvoti kuo daugiau profesijų, prasidedančių nurodyta raide.

Viena iš linksmiausių užduočių reikalavo aktorinių sugebėjimų, kadangi reikėjo suvaidinti profesiją be žodžių taip, kad komandos nariai galėtų ją kuo greičiau atspėti. O spėti galima tik penkis kartus. Sunkiausia sekėsi  pavaizduoti floristą… Penktoji užduotis  buvo dar smagesnė – atstovas iš kiekvienos komandos, pats to nežinodamas, tapdavo vadybininku, konditeriu, kinologu ar balerina. Profesiją išsiaiškinti galėjo klausinėdamas komandos draugų  įvairių klausimų, į kuriuos jie galėjo atsakyti „TAIP“ arba „NE“. O paskutinę užduotį geriausiai įveikti galėjo tik vikriausi ir apsukriausi, nes reikėjo laikraštyje atrasti ir pažymėti kuo daugiau profesijų per 3 minutes.

Komisijos nariams rezultatus suskaičiuoti padėjo renginio vedėjai ir pagalbininkai. Paaiškėjo, kad geriausiai profesijų pasaulyje orientuojasi „Virtuvės šefai“. Saldžiais prizais buvo apdovanoti visi dalyviai, tad pralaimėjusių kaip ir nebuvo…

Manau, kad šis renginys buvo tikrai smagus ir naudingas, nes daugelis sužinojo , jog „direktorius“ arba „seimo narys“ nėra profesija, susipažino su profesijų pavadinimais, ilgiausiai teko aiškintis termino „kinologas“ reikšmę ir vadybininko darbo pobūdį. Tačiau pati smagiausia dalis mūsų laukė po renginio – šokiai!

Agnė Burbulytė, 8c

 

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.