Lapkričio mėn. 18 d. ir 25 d. vyko integruotos technologijų pamokos su profesiniu orientavimu

Š.m. lapkričio mėn. 18 d. (9a kl. mokiniai) ir  25 d. (9 b kl. mokiniai) per integruotą technologijų pamoką, kartu su technologijų mokytoja R. Kaminskiene, vyko į Biržų miesto „Sėlos“ muziejų, kur dirbanti darbuotoja supažindino mokinius su muziejininko ir gido profesijomis, jų darbo specifika.  Mokiniai užduodami įvairius su šiomis profesijomis susijusius klausimus sužinojo, kad muziejininkai renka, aprašo eksponatus, renka su muziejaus koncepcija susijusią medžiagą, veda ekskursijas, rengia naujas ekspozicijas ir prižiūri esamas, paruošia ekspozicinius planus rengiamoms ekspozicijoms ir parodoms. Ruošia, organizuoja ir veda parodų ir ekspozicijų pristatymo, kitus su muziejaus veikla susijusius renginius. Taip pat sužinojo, kad Biržų muziejuje dirba įvairių specialybių darbuotojai: istorikai, dailės, technologijų mokytojai, inžinieriai, lotynų, lenkų kalbų žinovai ir kt. Vieni yra labiau archyvų bei istorijos tyrinėtojai, mokslininkai, kiti medžiagos rinkėjai. Mokiniai sužinojo, kad muziejų gidai grupėms arba atskiriems asmenims pasakoja apie muziejaus eksponatus, istorijos faktus. Jie visuomet turi būti pasirengę atsakyti į netikėčiausius klausimus, kuriuos jiems gali užduoti turistai, turi gerai išmanyti šalies istoriją, atsiminti datas bei faktus, taip pat architektūros istoriją, mokėti vaizdžiai pasakoti, sudominti žmones, turi norėti ir mokėti bendrauti su žmonėmis.

Baigiant netradicinę pamoką muziejininkė mokiniams patarė ir palinkėjo išsirinkti tokią specialybę, kad nereikėtų žvilgčioti į laikrodį ir laukti darbo dienos pabaigos, nes geriausias pasirinkimas, kai darbas artimas sielai ir teikiantis vidinį pasitenkinimą.

Lankydamiesi muziejuje mokiniai tuo pačiu aplankė ir Biržų rankdarbių asociacijos paruoštą parodą „Puošiamės pačios“, kur pamatė įvairių sukurtų rankdarbių, panaudojant įvairias technologijas: nėrimą, mezgimą, karoliukų vėrimą ir kt. Taip pat aplankėme ir profesoriaus A. Gursko kaligrafijos parodą.

 

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.