Spalio 23 d. 9 b kl. lankėsi Biržų apylinkės teisme

Dalyviai: 9 b kl.
Mokytojos: istorijos mokytoja Vilma Gailiūnienė, karjeros koordinatorė Alma Viduolienė

Spalio 25 d. Lietuvoje yra minima Lietuvos Respublikos konstitucijos diena. Tą progą,  musų mokyklos mokinius pakvietė, Biržų rajono apylinkės teismo atstovė ryšiams su visuomene Tatjana Pliekaitienė , sudalyvauti Atvirų durų dienoje.
Mokiniai teisme, apžiūrėjo  posėdžių sales, raštinę, archyvą ir kitas patalpas. Aplankė teisėjo darbo kabinetą, susipažino su teisėjo regalijomis. Įdėmiai klausėsi teisėjos papasakojimo  apie savo darbą. Mokiniai su teisėja  diskutavo  apie įrodymų vertinimą ir liudytojų parodymus baudžiamajame procese.
Posėdžių salėje dalyvavome  organizuotoje viktorinoje „Kas Konstitucijoje kalbama apie teismus“.  Mokinai smagiai atsakinėjo į jiems paruoštus viktorinos klausimus. Teisingai atsakiusieji mokiniai gavo prizus, ir buvo išaiškintas geriausias Lietuvos Respublikos Konstitucijos žinovas.
Aplankę Biržų apylinkės teismą mokiniai sužinojo, kas sudaro Lietuvos Respublikos teismų sistemą, diskutavo, kokiais atvejais reikalingi atviri, o kokiais uždari posėdžiai, papasakojo, kaip įsivaizduoja ikiteisminį tyrimą ir bylos nagrinėjimą teisme. Renginio pabaigoje išgirdo atsakymus į jiems rūpimus klausimus, kuriuos turėjo paruošę iš anksto, rengdamiesi susitikimui.

 

 

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.